Domácí peeling na obličej

20. srpen 2016 | 07.00 |

Proč kupovat drahou kosmetiku, když existuje kvalitní alternativa? Peeling (nebo-li exfoliace) je způsob odstraňování odumřelých částí pokožky. Existuje obličejový i tělový peeling. Prodává se nepřeberné množství peelingových přípravků, ale nemusí vám vyhovovat kvůli vysoké ceně nebo svému složení. Komerční přípravky bývají zpravidla plné chemie. Proč nezkusit levnější domácí variantu? Peeling si můžete vyrobit sama.

Kávové řešení

Máte ráda kávu? Vyzkoušejte ji při peelingu. Káva je totiž skvělý nápoj i přísada do domácí kosmetiky. 2 kávové lžičky jemně namleté kávy smíchejte s 5 polévkovými lžícemi vašeho odličovacího mléka. Vzniklou směs naneste na obličej, krk a dekolt. Pokožku jemně a pomalu krouživými pohyby masírujte. Pak místa opláchneme vodou nebo peelingovou směs odstraníme vychladlým zeleným čajem.

Kávu můžete smíchat také s medem. Vznikne vám peelingová pleťová maska. Potřebujete 4 polévkové lžíce medu a 2 kávové lžičky mleté kávy. Ingredience smícháte a směs nanesete na obličej, který krouživými pohyby masírujete. Poté necháte směs na obličeji působit 15 minut. Pak obličej opláchneme vodou.

Skořicová varianta

Kromě kávy můžeme použít také mletou skořici. Recept na peelingovou směs je podobný výše uvedenému. 4 polévkové lžíce medu smícháte s 2 kávovými lžičkami mleté skořice. Vzniklou směs nanesete na obličej, provedete masáž krouživými pohyby a následně obličej opláchnete.    

Mnoho zajímavých informací, rad, tipů a nápadů o peelingu se dozvíte např. na: www.peeling.cz/

Další peelingové recepty najdete např. zde: krasna.nova.cz/clanek/fitness/domaci-peeling.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny